Які особливості дистанційної роботи передбачає законодавство про працю?
Які особливості дистанційної роботи передбачає законодавство про працю?
Слід зазначити, що під час укладення трудового договору про дистанційну роботу роботодавець має забезпечувати виконання пунктів 1, 3, 5, 7-9 частини першої статті 29 Кодексу законів про працю України (із змінами, зокрема внесеними законом, що набрав чинності 19.07.2022). Також, у разі потреби, роботодавець має надавати працівникові необхідні для виконання роботи обладнання та засоби та рекомендації щодо роботи з ними.
Інформування про вказані норми законодавства може здійснюватися у формі дистанційного інструктажу або шляхом проведення навчання безпечним методам роботи на конкретному технічному засобі. У трудовому договорі (за згодою сторін) можуть передбачатися додаткові умови щодо безпеки праці.
Примітка. Нормами законодавства про зайнятість населення передбачено, що роботодавці мають своєчасно та в повному обсязі подавати до державної служби зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії). Така інформація може стосуватись також добору працівників, що виконуватимуть роботу дистанційно.
Ознайомитися з текстом вищевказаного Кодексу можна на парламентській вебсторінці за посиланням https://cutt.ly/IZ3n8oA.
Про інформування працівника щодо робочого місця перед тим, як він приступить до обов’язків, умови праці та інші положення, що стосуються локальних трудових відносин можна знайти інформацію за хештегом Виходь_на_світло.
У вас є питання сфери зайнятості? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут: https://cutt.ly/oJ8G2q9.
Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot.