Рівнянська сільська рада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Послуги служби зайнятості для ВПО

Дата: 15.02.2023 14:32
Кількість переглядів: 168

Послуги служби зайнятості для ВПО

 

 

Фахівці Кіровоградського об­ласно­го цен­тру зай­ня­тос­ті надають  від­по­ві­ді на най­більш по­ши­ре­ні за­пи­тан­ня сто­сов­но пос­луг Державної служби зайнятості, які можуть отримати внут­рішньо пе­ре­мі­ще­ні особи?

 

Який перелік документів необхідно подати внутрішньо переміщеній особі для реєстрації в Державній службі зайнятості?

 

Щоб стати на облік і отримати статус безробітного, необхідно подати наступний перелік документів:

- паспорт громадянина України, е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або єДокумент (на період воєнного стану);

- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової служби, для військовозобов’язаних осіб під час воєнного стану у зв’язку з мобілізацією;

- документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката);

- трудову книжку (за наявності) або цивільно-правовий договір, або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (відомості електронної трудової книжки), або документ, що підтверджує припинення останнього виду зайнятості.

 

Що ро­би­ти, як­що до­ку­мен­ти втра­че­но?

 

Від­по­від­но до За­ко­ну Ук­ра­їни «Про за­без­пе­чен­ня прав і сво­бод                    внут­рішньо пе­ре­мі­ще­них осіб» вста­нов­ле­но спро­ще­ну про­це­ду­ру ре­єс­тра­ції як без­ро­біт­них, умо­ви приз­на­чен­ня, тер­мі­ни та роз­мір вип­ла­ти до­по­мо­ги по                без­ро­біт­тю.

Ре­єс­тра­ція від­бу­ва­єть­ся в будь­-яко­му цен­трі зай­ня­тос­ті Ук­ра­їни за міс­цем пе­ре­бу­ван­ня гро­ма­дя­ни­на.

Внут­рішньо пе­ре­мі­ще­на осо­ба, яка звіль­ни­лась, але не має до­ку­мен­тів, що під­тверджу­ють факт звіль­нен­ня, пе­рі­оди тру­до­вої ді­яль­нос­ті та стра­хо­во­го ста­жу, от­ри­мує ста­тус без­ро­біт­но­го без ви­мог, що зас­то­со­ву­ють­ся за зви­чай­ної про­цеду­ри.

До от­ри­ман­ня до­ку­мен­тів та ві­до­мос­тей про пе­рі­оди тру­до­вої ді­яль­нос­ті, за­ро­біт­ну пла­ту, стра­хо­вий стаж до­по­мо­га по без­ро­біт­тю таким осо­бам приз­на­ча­єть­ся у мі­ні­маль­но­му роз­мі­рі.

 

Що ро­би­ти, як­що осо­ба не звіль­ни­ла­ся з по­пе­реднього міс­ця ро­бо­ти?

 

Внутрішньо переміщена особа, яка не має змоги припинити трудові відносини за пунктом 1 статті 36, статтями 38, 39 Кодексу законів про працю України, у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором за попереднім місцем проживання, має право на розірвання трудового договору в односторонньому порядку.

Необхідно лише звернутися до найближчого центру зайнятості/філії за місцем вашого перебування та подати заяву на ім’я роботодавця.

Датою припинення трудового договору вважатимуть наступний день після подання такої заяви.

Центр зайнятості повідомить:

- роботодавця – будь-якими засобами комунікації, у т. ч. електронними;

- територіальний орган ПФУ; 

- територіальний орган ДПС. 

 

Чи збе­рі­га­єть­ся вип­ла­та до­по­мо­ги по без­ро­біт­тю, як­що лю­ди­на ева­ку­юва­ла­ся з міс­ця, де ве­дуть­ся ак­тивні бойові дії?

 

Так, зберігається. У ра­зі змі­ни міс­цезна­ход­ження че­рез ак­тивні бойові дії, при­пи­нен­ня ре­єс­тра­ції в служ­бі зай­ня­тос­ті в та­ко­му ви­пад­ку не від­бу­ва­єть­ся. Осо­ба мо­же звер­ну­ти­ся до цен­тру зай­ня­тос­ті за міс­цем по­точ­но­го про­жи­ван­ня для по­шу­ку ро­бо­ти та от­ри­ман­ня вип­ла­ти до­по­мо­ги по без­ро­біт­тю.

Як через «Дію» оформити допомогу по безробіттю?

У сервісі «Дія» можна:

  • подати заяву на отримання статусу безробітного;  
  • поновити статус безробітного;
  • подати заяву про призначення або поновлення допомоги по безробіттю.

Щоб подати заявку, треба:

  • зайти в сервіс «Дія»
  • обрати послугу «Допомога по безробіттю»
  • заповнити заяву-анкету
  • обрати найближчий центр зайнятості, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування
  • ввести номер соціального банківського рахунку
  • обрати періодичність отримання виплат
  • завантажити необхідні документи,
  • перевірити сформовану заяву та підписати електронним підписом.

Результат розгляду з’явиться у «Дії», також надійде лист на електронну пошту і смс на телефон.

Після надання статусу безробітного з особою зв’яжеться карєрний радник центру зайнятості для подальшої співпраці щодо пошуку роботи.

 

Чи може внутрішньо переміщена особа здобути нову професію, актуальну на ринку праці регіону або підвищити свою кваліфікацію?

Державна служба зайнятості організовує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян, що сприяє підвищенню їхньої конкурентоспроможності на ринку праці та поверненню до трудової діяльності. Навчання здійснюється з урахуванням потреб ринку праці, що гарантує подальше працевлаштування після навчання.  Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь