Рівнянська сільська рада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Вимоги щодо охорони електричних мереж та умов виконання робіт в межах охоронних зон електричних мереж

Дата: 23.03.2023 09:34
Кількість переглядів: 101

Вимоги

щодо охорони електричних мереж та умов виконання робіт в межах охоронних зон електричних мереж

Правилами охорони електричних мереж(Правилами), затвердженими Постановою Кабінету міністрів України від 27грудня2022р. № 1455, з метою забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму встановлені вимоги щодо охорони об'єктів та обмеження щодо використанняземельних ділянокв охоронних зонах повітряних ліній електропередачі.

Охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж повітряних ліній електропередачі-у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх невідхильного положення на таку відстань по горизонталі:

2 метрів - до 1 кВ 10 метрів - 3-20 кВ 15 метрів - 35 кВ

Надпись: 2 метрів - до 1 кВ 10 метрів - 3-20 кВ 15 метрів - 35 кВ25 метрів - 150, 220 кВ 30 метрів - 330, 400, 500 кВ 40 метрів - 750 кВ.

 

20 метрів - 110 кВ

У межах охоронних зонахповітряних ліній електропередачіЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: складати сміття, здійснювати підпал стерні, очерету та бур'яну;

запускати безпілотні літальні апарати (крім випадків використання їх для забезпечення експлуатації та охорони електричних мереж), повітряні кулі;

- будувати житлові будинки, будинки громадського призначення;

розміщувати споруди іншого призначення на меншій відстані від елементів електричних мереж, ніж встановлена нормами;

складати будь які матеріали, розпалювати вогнища, влаштовувати звалища;

саджати дерева, крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше двох

метрів;

розташовувати автозаправні станції або сховище пально-мастильних матеріалів; влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт; запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряні змії; відсипати ґрунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші водні споруди; влаштовувати зупинки та стоянки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище.

Власникам і користувачам земельних ділянок, фізичним та юридичним особам у межах спеціальних зон об'єктів енергетики без письмової згоди підприємств енергетики, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється виконувати земляні, будівельні та інші роботи, що можуть призвести до порушення безаварійного функціонування об'єктів електричних мереж.

У разі виявлення обірваних або провислих проводів повітряних ліній електропередачі, повалених або наближених до проводів дерев, пошкоджених кабелів та інших пошкоджених елементів електричних мереж необхідно не пізніше однієї години з моменту виявлення повідомити про це власника електричних мереж або місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, Національну поліцію.

 

Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі - НЕК «Укренерго»), як оператор системи передачі, забезпечує операційну безпеку об'єднаної енергетичної системи України (далі - ОЕС України) а саме спроможність електричних станцій, системи передачі та системи розподілу функціонувати в нормальному режимі.

ОЕС України це сукупність об'єктів критичної інфраструктури та систем державного значення, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам.

Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 року, у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, введений в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року.

В зв'язку з чим, військовим командуванням України разом із органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами запроваджені та здійснюються передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи

і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Внаслідок бойових дій (артилерійських, авіаційних та ракетних обстрілів) з 24 лютого 2022 року в магістральних та міждержавних електричних мережах сталися масові відключення та пошкодження електроустановок об'єктів та електричних мереж напругою 220 - 750 кВ. Забезпечення споживачів України електричною енергією здійснюється в складних умовах воєнного часу.

Додаткових ускладнень в роботі ОЕС України завдають відключення повітряних ліній електропередачі (далі - ПЛ) пов'язані з низовими пожежами, які спричинені підпалами з боку населення: стерні, очерету та сухостою. Це призводить до порушень в роботі мережі та загрожує тривалими відключеннями об'єктів критичної інфраструктури.

В зв'язку з вищевикладеним, прошу вжити заходів щодо запобігання подібних інцидентів на території підпорядкованого регіону району (громади), які несуть загрозу 21 об'єктам критичної інфраструктури та недопущення несанкціонованого втручання в n? і функціонування об'єктів критичної інфраструктури.

І Наголошую на посиленні контролю за пожежною безпекою в охоронних зонах ПЛ та ш.роботі з населенням щодо дотримання вимог охорони електричних мереж та умов


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь