ЯДЕРНА НЕБЕЗПЕКА: ЯК ПОДБАТИ ПРО ДОМАШНІХ ТВАРИН
ЯДЕРНА НЕБЕЗПЕКА: ЯК ПОДБАТИ ПРО ДОМАШНІХ ТВАРИН
Аби бути впевненим, що не лише ви, а й ваші домашні улюбленці готові до одного з найзагрозливіших сценаріїв російської агресії – влаштування терактів на об’єктах підвищеної радіаційної небезпеки чи застосування ядерної зброї, варто заздалегідь подбати про декілька пунктів. Зокрема, підготуйте запас герметично запакованих:
– їжі для улюбленця (сухий чи вологий корм, консерви, заморожені продукти), ласощі;
– питної води у пляшках;
– ліків для тварини, якщо вони їй потрібні у звичайному житті;
– пластикові миски;
– засобі гігієни: вологі серветки, одноразові пелюшки, запасний невеликий туалет та наповнювач, мило, шампунь для тварин;
– іграшки.
Якщо у момент ядерного вибуху чи аварії на АЕС ви були в приміщенні, залишайтеся там і надалі разом із тваринами.
Якщо ви прийшли додому з вулиці, зніміть свій одяг та покладіть у поліетиленовий пакет, аби домашні тварини не мали доступу до нього. Не торкайтеся тварин, поки не помиєтесь з милом та не вимиєте волосся.
Якщо ви були на вулиці разом із твариною, помийте себе та її. Якщо такої змоги немає, протріть тварину вологими серветками. Всі речі та брудні серветки складіть в герметичний пакет та тримайте подалі від себе та тварин.
У перші хвилини після оголошення небезпеки потрібно щільно зачинити всі вікна та двері. Стежте за новинами щодо безпеки водопровідної води, краще використовувати бутильовану воду.
Годувати тварин можна тільки їжею та водою з запасів. Якщо вони зберігались не у шафі або холодильнику, перед відкриттям протріть герметичний пакет/контейнер вологими серветками чи мокрою ганчіркою.
Туалет
Замініть старий котячий лоток на новий, а собакам постеліть нові пелюшки. 48 годин не можна полишати укриття, тому спробуйте підстилати пелюшки дорослій собаці, якщо вона звикла ходити на вулицю.
Йодид калію
Наголошуємо: заздалегідь вживати йодид калію самому та давати тваринам – небезпечно для здоров’я!
Існує мінімальна добова норма для домашніх тварин (собак, котів), яку безпечно давати одноразово на випадок, якщо буде потреба.
Йодид калію слід давати з їжею:
- 1 пігулка 125 мг на 60 кг ваги
- 3/4 пігулки 93,75 мг на 40 кг ваги
- 1/2 пігулки 62,5 мг на 30 кг ваги
- 1/4 пігулки 31,25 мг на 20 кг ваги
- 1/4 таблетку розвести у 15 мл води
- 1 мл такого розчину давати на 1 кг ваги
Давати йодид калію необхідно лише за вказівкою місцевої влади, якщо буде необхідність.
Новоукраїнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області