Рівнянська сільська рада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Чи потрібен іноземцю дозвіл Державної служби зайнятості для реєстрації як фізичної особи-підприємця?

Дата: 29.08.2023 13:36
Кількість переглядів: 53

Чи потрібен іноземцю дозвіл Державної служби зайнятості для реєстрації як фізичної особи-підприємця?

 

Ні, не потрібен.

Нагадаємо, що дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці) –  документ, який надає право роботодавцю тимчасово використовувати працю іноземця у порядку, встановленому законодавством України, або добровільно отриманий резидентом Дія Сіті для укладення гіг-контракту з іноземцем. Це врегульовано статтею 1 Закону України Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”.

Частиною 1 статті 42 Закону України Про зайнятість населення передбачено, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців на території України на підставі дозволу, що видається регіональним центром зайнятості.

Категорії осіб, на застосування праці яких може бути видано дозвіл, визначені в частині 1 статті 42-1 Закону України Про зайнятість населення. До них належать іноземні наймані працівники (іноземець, який працює за трудовим договором в українського роботодавця згідно із законодавством України) та інші категорії іноземців, крім фізичних осіб-підприємців. Абзацом першим частині 1 статті 42-1 Закону України Про зайнятість населення визначено, що дозвіл видається для категорій осіб, визначених пунктами з 1-го по 6-й, якщо інше не встановлено законом або міжнародними договорами України, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України.

Провадження підприємницької діяльності регламентується низкою нормативно-правових актів, зокрема, Господарським кодексом України (далі - Кодекс) та Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”.

Відповідно до частини 1 статті 128 Кодексу громадянин визнається суб'єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи. Іноземці при здійсненні господарської діяльності в Україні користуються такими самими правами і мають такі самі обов'язки, як і громадяни України, якщо інше не передбачено цим Кодексом, іншими законами (частина 1 статті 129 Кодексу).

Питання реєстрації фізичної особи як підприємця регламентуються Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”. Серед іншого визначено, що заявником (для проведення державної реєстрації) може бути іноземець. Перелік документів для проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця визначено в статті 18 цього Закону. Такий перелік не містить для іноземця дозволу державної служби зайнятості.

Інша корисна інформація щодо дозволів -  на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/kkzmn

Є питання щодо видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства? Телефонуйте за номером (044) 244 94 92. Виникають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут http://surl.li/kkzny Ми є у Telegram  https://t.me/dcz_kirФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь