Рівнянська сільська рада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Бережімо довкілля та своє здоров'я!

Дата: 16.10.2023 14:41
Кількість переглядів: 91

Бережімо довкілля та своє здоров'я!

 

Останнім часом все гострішою постає проблема спалювання бур’яну, листя і сухої трави в населених пунктах. Спалювання сухих рослинних залишків стало звичним для деяких громадян, однак своїми діями палії порушують законодавство, шкодять довкіллю та усьому живому. Крім цього спалювання сухої рослинності у військовий час може бути прирівняне до диверсійної роботи. Кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

Під час паління над селами та містами стоїть постійний дим, яким важко дихати навіть здоровим людям адже повітря стає важким і гірким. При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини онкологічні захворювання. Окрім цього, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

На присадибних ділянках рослини нерідко кроплять пестицидами, які також вивільняються у повітря при спалюванні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згоранні, скажімо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони як правило, стають причиною першіння в горлі та кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні полі циклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, які викликають респіраторні захворювання. Епітелій слизової оболонки дихальних шляхів, що постійно подразнюється димом, не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до загибелі корисних комах, ґрунтоутворюючих мікроорганізмів, насіння і коріння трав’янистих рослин. Спалювання щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту. Існує загроза масштабних пожеж і загорання житлових будинків.

Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого бур’яну. Більшість жителів населених пунктів хотіли б, щоб ці порушення припинились. Отже дуже бажаним для громад було б свідоме дотримання кожним громадянином законів, норм і правил, прийнятних для всіх! Боротьба зі спалюванням бур’яну, листя і сухої трави - це не пропозиція, не вибір, це обов’язок кожного на шляху до збереження екології природного середовища і здоров’я громадян.

 

 

 

Новоукраїнське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь