Рівнянська сільська рада
Кіровоградська область, Новоукраїнський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПРОФІЛАКТИКА КАШЛЮКУ

Дата: 29.04.2024 10:37
Кількість переглядів: 71

ПРОФІЛАКТИКА КАШЛЮКУ

В Україні росте захворюваність на кашлюк. 515 випадків зафіксували за січень і лютий 2024 року, хоча минулого року в цей же час їх було тільки 27, Новоукраїнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби надає роз´яснення, як захиститися від хвороби:

 

          Кашлюк – гостра високо контагіозна інфекція респіраторного тракту, що супроводжується запаленням гортані, трахеї і бронхів. У типовій формі хвороба проявляється нападами (пароксизмами) кашлю, тяжкість і тривалість яких варіюють.

       Клінічний плин кашлюку можна розділити на три періоди – катаральний (початковий, продромальний), спазматичний (судомний, пароксизмальний, конвульсивний) і одужання (зворотний розвиток).

       Середня тривалість захворювання складає від 6-ти до 10-ти тижнів, але можливо і затяжний перебіг. Кашлюк у дітей молодшого віку найчастіше має три чітко виражені стадії. Катаральна стадія – на початковому етапі кашлюк у дорослих і дітей має симптоми, схожі з ознаками простудних захворювань: пацієнтів турбує чхання, риніт, невеликий кашель, сльозотеча. В окремих випадках відмічається підвищення температури тіла з помірними гарячковими явищами. Перша стадія триває від кількох діб до 14 днів; у цей час хворий є джерелом інфекції для оточуючих людей. Розвиток кашлю (пароксизмальна стадія) – саме в цей час проявляються найбільш важкі симптоми кашлюку.

        Болісні напади сухого, спазматичного кашлю можуть наступати до 30 разів за добу, їх практично неможливо контролювати і купірувати; часто із-за хворим кашлю важко дихати. Тривалість стадії 2-4 тижні. Стадія одужання – це заключний етап, на якому відбувається поступове відновлення здоров’я. Самопочуття хворого поліпшується, повертається життєва енергія; ознаки кашлюку зменшуються, кашель з’являється рідше, хоча і може бути більш гучним. До моменту повного лікування може пройти від декількох тижнів до декількох місяців.

Заразитися кашлюком можна тільки від хворої людини або бактеріоносія.

         Збудник передається повітряно-крапельним шляхом (через повітря). Крапельки слизу, що виділяються хворим під час дихання, чхання, кашлю поширюються на відстань 1-2 м і осідають на дихальні шляхи.

       Щеплення для профілактики кашлюку проводяться за віком: у 2 місяці (перше щеплення), у 4 місяці (друге щеплення), у 6 місяців (третє щеплення) та у 18 місяців (четверте щеплення). Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (далі — АаКДП), так і з цільноклітинним (далі — АКДП) кашлюковим компонентом.

        Перенесений кашлюк в анамнезі не є протипоказанням до вакцинації проти цієї хвороби. Щеплення проти кашлюку проводиться дітям до 6 років 11 місяців 29 днів.

 

 

Новоукраїнське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь