Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю: відкриємо чистий аркуш у професійному житті
Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю: відкриємо чистий аркуш у професійному житті
У рамках Декади сприяння зайнятості людей з інвалідністю, що триває наразі на Кіровоградщині, фахівці служби зайнятості проводять низку заходів, аби привернути увагу громадськості до цієї категорії громадян та побудувати інклюзивне середовище, спрямоване на забезпечення сприятливих умов для реалізації права громадян з інвалідністю на соціальний захист та працю.
До заходів долучаються представники ГО «Чистий аркуш», яка разом із Міжнародною організацією з міграції за підтримки Бюро з питань гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), та Кіровоградським обласним центром зайнятості реалізовують проєкт «Допоможемо! Підтримаємо! Переможемо!». Його мета – підвищити рівень обізнаності незайнятого населення про проблему торгівлі людьми та популяризації методів безпечного працевлаштування.
Наприклад, вчора, 25 листопада, у Новоукраїнській філії обласного центру зайнятості та її структурних підрозділах відбувся семінар на тему: «Безпечне працевлаштування».
Як не потрапити у ситуацію торгівлі людьми та безпечно працевлаштуватися? Відповідь на ці та багато інших запитань в режимі онлайн надавали представники громадської організації.
«Перед службою зайнятості стоїть завдання – інформувати незайняте населення про переваги легальної зайнятості та ризики «тіньової» зайнятості, а кожна людина самостійно повинна вирішувати, що для неї важливіше – жити сьогоденням чи мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії та забезпечуючи собі майбутнє», – наголосила фахівчиня Новоукраїнської філії Алла Калич.
У форматі заходу його учасники розкрили основні ризики, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування, обговорили питання правової захищеності під час легального працевлаштування.
Практичні вправи розкрили присутнім відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми. Інтерактивна вправа «Плями на сонці», яку провели фахівці Новоукраїнської філії, дала можливість учасникам зустрічі визначити, що необхідно мати людині, аби успішно працевлаштуватися, відчути ризики, приміряти на себе досвід працевлаштування за кордоном, та все ж таки переконатися у своїх намірах знайти роботу в Україні.
Йшлося й про можливості служби зайнятості у напрямку сприяння зайнятості населення та підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці; реалізацію експериментальних проєктів з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни; організацію професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені.
Насамкінець заходів безробітні дізналися про новий мобільний застосунок, де розміщена найбільша база вакансій в Україні, які можна фільтрувати за різними критеріями. Крім того, у додатку шукачі роботи можуть записатися до електронної черги, подати заявку на навчання за ваучером, створити електронний кабінет шукача роботи. Також мобільний застосунок дозволить запланувати зустріч із потенційним роботодавцем чи отримати необхідну довідку.
Запитань щодо зайнятості у регіонах від учасників заходів лунало чимало, в результаті всі отримали вичерпні відповіді.
Нагадаємо, що із 22 по 29 листопада 2024 року філіями обласного центру зайнятості та їхніми структурними підрозділами у рамках Декади зайнятості людей з інвалідністю проводяться різнопланові заходи, графіки тут: http://surl.li/vocsoo. Долучайтеся та ставайте ближчими до працевлаштування.