Робота як факт самоствердження громадян з інвалідністю: через працю – до активного життя
Робота як факт самоствердження громадян з інвалідністю: через працю – до активного життя
Сьогодні все більше осіб з інвалідністю звертаються до Державної служби зайнятості за допомогою в пошуку роботи, адже професійна діяльність для них – можливість бути рівноправними членами суспільства. До того ж, праця осіб з інвалідністю не тільки дозволяє забезпечити їм своє існування, але й є фактом реалізації власних здібностей. Робота дозволяє ефективніше долати життєві труднощі, тримати хвилю оптимізму, додає впевненості у завтрашньому дні.
Негода Олександр Геннадійович, житель м. Новомиргород, має інвалідність ІІІ групи. Свого часу Олександр закінчив Капітанівський професійний ліцей переробної промисловості, де здобув освіту електрогазозварника/апаратника випаровування. За здобутим фахом пропрацював близько 8 років, але за станом здоров’я далі, на жаль, продовжувати не міг.
О. Негода мав досвід і в інших робітничих професіях, зокрема, працював машиністом насосних установок та слюсарем ремонтником. Та ніде довго не затримався, шукаючи своє.
З рішучим наміром знайти підходящу роботу чоловік звернувся до Новомиргородського відділу Новоукраїнської філії Кіровоградського ОЦЗ. Разом з кар’єрним радником активно моніторив актуальні вакансії на ринку праці і врешті доля усміхнулась. Олександру було запропоновано звернутись з питання працевлаштування до ФОП Настін Тетяни Григорівни, що займається пошиттям одягу, в т.ч. військового спорядження.
Так як виробництво підприємства розширювалось, виникла потреба в укладальниках-пакувальниках. Згідно ж до індивідуальної програми реабілітації, ця професія була рекомендована Олександру Геннадійовичу.
Після успішної співбесіди безробітному запропонували пройти стажування на робочому місці, де чоловік мав змогу ознайомитись з усіма тонкощами нової роботи і умовами праці, знайти спільну мову з колективом. По завершенню стажування, вже в листопаді поточного року він був працевлаштований.
Загалом Олександр Негода роботою задоволений. «Умови праці мене влаштовують, я працюю в дружньому колективі і на сьогоднішній день відчуваю стабільність у своєму професійному житті, а далі – час покаже», – відзначає чоловік.
Якщо ви також перебуваєте у пошуку підходящої роботи, визначаєтесь з напрямом професійної діяльності – пропонуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості або зайти на Єдиний портал вакансій. На допомогу може прийти й мобільний за стосунок Державної служби зайнятості, де можна шукати вакансії, які є актуальними відповідно до регіону, галузі, очікуваного рівня зарплат та з наданням житла. Застосунок доступний в App Store та Google Play.
Також ви можете звернутись до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp