Марина Повниця про важливість самореалізації: «З передчуттям того грандіозного початку я і зробила крок у нове життя – до власної справи»
Марина Повниця про важливість самореалізації: «З передчуттям того грандіозного початку я і зробила крок у нове життя – до власної справи»
На сьогодні Повниця Марина Володимирівна – переможиця грантової програми «Власна справа», успішний роботодавець – власниця закладу фаст-фуду «Grande Шаурма», та й загалом задоволена самореалізацією у бізнесі людина. Але цьому передував довгий шлях, встелений різними подіями, злетами й падіннями, життєвими змінами. Незмінним лишалось одне – нездоланне бажання стати підприємицею.
Повниця Марина понад 10 років працювала у сфері торгівлі. Але цікавим фактом з її біографії є те, що за освітою вона зовсім не продавець. Повну вищу освіту грантерка здобула у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Отримала диплом з відзнакою за кваліфікацією інженера-електромеханіка. Ще студенткою дівчина почала працювати у галузі продажів, що захопило її, і після завершення навчання вирішила продовжити професійну діяльність у торгівлі.
Працюючи в магазині одягу у м. Київ, де в той час дівчина проживала, декілька років вона обіймала посаду адміністратора торгового залу. Тоді й створила власну базу постійних клієнтів завдяки високому рівню сервісу та індивідуальному підходу. Так прийшло розуміння, що їй подобається працювати з людьми, задовольняти їхні потреби і виходити на власні нові рівні й досягнення. З того часу молода жінка почала мріяти про власний бізнес, де вона зможе реалізувати свій потенціал.
Повернувшись на малу батьківщину у село Рівне, що на Кіровоградщині, в Новоукраїнському районі, Марина поставила собі за ціль відкрити власну справу. Свого часу у планах був продуктовий магазин, згодом прийшла інша бізнес-ідея.
«Зростання кількості супермаркетів трохи відсрочило мої плани, але не моє бажання започаткувати власне підприємництво», – наголошує М. Повниця. – Ідея приготування смачного фаст-фуду, зокрема, шаурми, виникла через те, що в нашому селі немає місць, де можна скуштувати цю смачну й популярну страву. Я вирішила, що відкриття закладу фаст-фуду в селі створить комфортне сучасне місце для відпочинку та швидкого перекусу. Водночас це сприятиме розвитку інфраструктури села, завдяки створенню нових робочих місць. Розбудова й осучаснення моєї рідної місцини теж має для мене вагоме значення!»
Для реалізації своєї бізнес-ідеї пані Марина підготувалася заздалегідь і вклала чимало власних коштів: зареєструвала ФОП, придбала торговий кіоск, обладнаний усім необхідним устаткуванням, замовила вивіску з логотипом. Попередньо було погоджено з сільською радою всю проєктну документацію та отримано необхідні дозволи. Залишалося одне: придбати спеціальну техніку для ведення діяльності та меблі для облаштування літнього майданчика. Для цього й необхідні були додаткові кошти. За допомогою у реалізації своєї мрії Марина звернулась до служби зайнятості і подалась на грант «Власна справа». Перемога не забарилась, та й чи могло бути інакше, коли не бачиш інших варіантів, окрім успіху?
«Я неймовірно щаслива. Зараз маю власний фаст-фуд під назвою «Grande Шаурма», який розташований у самому серці Рівного на центральній вулиці Київській, поряд з основними інфраструктурними об'єктами. У самому селі та найближчих населених пунктах немає жодного закладу, який би спеціалізувався на приготуванні шаурми. Це дає можливість бути першими та єдиними в цьому напрямку, забезпечує стабільний потік клієнтів, ефективну та безперебійну роботу. Попри те, що основним продуктом кіоску є саме шаурма, в асортименті меню також представлені хот-доги, чізбургери, піта, картопля фрі, нагетси а також кавові напої та чаї. Фаст-фуд задовольняє потребу в швидкому перекусі, що особливо актуально для людей, які часто перебувають у русі. А я рада надати смачну, швидку та якісну послугу», – підкреслює підприємиця.
Родзинкою закладу є те, що грантерка використовує соуси власного приготування за авторським рецептом. За її словами, вони справді дуже смачні, що неодноразово підтверджувалось поціновувачами кулінарного хисту майстрині.
Любов до своєї справи відчувається буквально у кожній дії Марини Володимирівни, у кожній творчій ідеї, кожному наступному кроці.
«Я довго йшла до своєї мети. Виношувала цю мрію майже як дитину. Наприклад, назва кіоску «Grande Шаурма» – має свою невеличку історію. Ще коли я працювала в торгівлі, наш магазин італійського одягу називався «Grandi Firme». Так як я віддала тій роботі багато років, то й часточку від тієї діяльності забрала з собою, у свою нову життєву сторінку починань. Це слово «grande», що в перекладі з італійської на українську означає «великий» – воно запало мені в серце і ніби скрізь мандрувало зі мною, знаменуючи щось величне і грандіозне. Тому коли ми мали запускати кіоск, у мене не було сумнівів щодо назви. Я знала, що моя шаурма теж буде grande, і тільки так. На цій хвилі натхнення, з передчуттям того грандіозного початку, я і зробила крок у нове життя – до власної справи», – відзначає Марина Повниця.
На сьогодні грантерка вже працевлаштувала двох фахівчинь, які працюють на посадах «кухар» та «продавець». Як соціально відповідальний роботодавець, пані Марина дає можливість працювати і громадянам вразливих категорій – одна з працівниць «Grande Шаурма» має групу інвалідності. Наразі у свою злагоджену команду підприємиця наймає ще одного працівника, що завершує стажування на посаду «адміністратор» і зовсім скоро приступає до роботи.
Пані Марина не тільки успішно реалізує свій бізнес, але й за власні кошти облагородила місце поруч зі своїм фаст-фудом: біля кіоску грантерка виклала вуличну плитку для зручності і комфорту своїх клієнтів. За словами підприємиці, було важливо створити затишну локацію для відвідувачів, яка не лише задовольнятиме смаколиками, а й радуватиме око.
Загалом, Марина Повниця встигає все: нещодавно запустила в роботу послугу доставки їжі на замовлення по Рівному, а найближчим часом планує охопити й прилеглі села. Та й на цьому активна суспільна діяльність грантерки не завершується. На сьогодні вона не лише займається підприємництвом, а й працює у сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю «Колос», роблячи свій внесок в розвиток малої батьківщини зокрема, та у підтримку економіки країни в цілому.
Тож ми щиро бажаємо молодій підприємиці успіху, розширення свого бізнесу, вдячних клієнтів, такого ж завзяття, з яким грантерка береться до кожної справи і нового починання, на довгі роки, і обов’язково підкорення нових вершин!